5

Atziņas vērojot televizoru, jeb viva la satelīts

Pēdējā laikā esmu pārstājis sēdēt bezgalīgas stundas pie datora, un tā vietā sācis bezgalīgi ilgi lūrēt TV, kas patiesībā ir diezgan izglītojoši, un ļauj pārdomāt daudz un dažādas lietas, par kurām tu nekad nedomātu tāpat vien.

Piemēram, šodien es skatījos Viasat History, kurā bija raidījums par kodolieročiem un WW2. Atklājās, ka nacistiskā Vācija būtu varējusi uzvarēt karu, ja vien kāds tās zinātnieks, Verners Heizenbergs (Werner Heisenberg) būtu pareizi aprēķinājis to, cik daudz Urāna 235* ir nepieciešams kodolbumbai. Puisis drusku aizšāva garām un secināja, ka ķēdes reakcijas izraisīšanai vajadzētu 13 tonnas Urāna 235. Šāds apjoms nopietnu ieguldījumu gadījumā būtu iegūstams aptuveni 150 gados.. :)

Bet viss kļūst vēl interesantāk. Divi viņa skolnieki, ebreji, kas pašsaprotamu iemeslu dēļ bija aizbēguši no Vācijas (BTW zinājāt, ka neskatoties uz to, ka ebrejus draudēja nogalināt valstiskā līmenī kopš 1934. gada, valsti pameta tikai aptuveni 400 000?! ) veica paši savus aprēķinus un secināja, ka pietiktu ar kilogramu* Urāna 235, lai izveidotu bumbu. Viņi arī secināja, ka ja jau paši spēj ko tādu aprēķināt, tad Heizenbergs noteikti būs izdarījis to pašu, un tāpēc vispār tikai sākās notikumi, kas noveda pie manhetenas projekta un abām pirmajām “miera nesējām” – Resnuļa un Mazuļa.

Tātad pasaule šodien ir tāda, kāda tā ir dēļ viena nepareiza aprēķina..

 Visiem patīk bildes :)

___________________

1* Skaitlis 235 apzīmē Urāna neitronu un protonu summu

2* Viens kilogramms Urāna 235 ir nedaudz lielāks par ping ponga bumbiņu.

 1. wannabe says:

  Kad ieblogosi par to, ko redzēji pr0na kanālos?

 2. Remus says:

  Kad apmaksāsi man p0rna kanālus… ;)

 3. Aigars says:

  kosmonauts, ibio…

 4. Ilze says:

  Ahem… mums vispār tādi kanāli ir? Mans nav manījis…

 5. Toms says:

  Njā.. :) normāli jamais nokļūdījies..:)

  Man gan patīk skatīties Disovery – interesants kanals… kad nav ko darīt, tad arī paskatos CN..:)