2

Antarktīda bildēs: Kāda izskatās kontineta vienīgā pilsēta – Makmurdo? (#3)

37

Antarktīdas kontinentā ir tikai viena pilsēta, kuru patiešām nebūtu grēks par tādu nosaukt – MakMurdo (Atrašanās vieta kartē). Pa vasaru (antarktīdas vasara ir tad, kad mums ir ziema) tur strādā aptuveni 1000 cilvēku, no kuriem puse ir dažādi pētnieki, bet pārējie ir personāls, kas nodrošina visu nepieciešamo pētniekiem. Ziemas mēnešos tur paliek tikai kādi 250 cilvēki.  Makmurdo ir arī loģistikas centrs visam kontinentam, caur kuru iet jebkuri sūtījumi, piegādes utt. Par to kā un vai ir iespējams, tur tikt darbā, rakstīsim vēlāk.

Viens attēls esot vērts 100 vārdus, tā kā šoreiz lieki nedzesēšu muti. Visus attēlus ir uzņēmis Skots Nutters, par kura piedzīvojumiem varat lasīt viņa blogā: Scott of the Antarctic.

Makmurdo. Neizskatās tik iespaidīgi kā varētu gaidīt, ne? Tā ir vasara.

mcmurdo

Šis tas no autoparka

Ivan the TeraBus. CIk noprotu, tad tehniskais aprīkojums tur ir pavecs.

Ivan the Terabus no iekšpuses

Mcmurdo antarctica

Glābšanas būdiņas, kas izvietotas pastaigu taku malās. Saucās Apple Hut. Ābolu būda

Lidlauks

Bārs. Makmurdo it kā esot viens no lielākajiem alkohola patēriņiem pasaulē, rēķinot vidēji uz iedzīvotāju. Tur ir trīs bāri.

Visu pilsētai vajadzīgo, tajā skaitā degvielu ar kuru pilsēta tiek apkurināta un nodrošināta ar elektrību, reizi gadā atved liels kravas kuģis.

mcmurdo cargo ship

Būtībā tas arī viss. Internetā bilžu ir daudz, tā kā droši varat pameklēt paši. Šīs vismaz ir ļoti autentiskas. Līdz nākamajai reizei.

  1. aktinium says:

    Hm, izskatās pēc kaukādas USA bāzes…